Jak přidat příspěvek do skupiny na Facebooku

Příspěvek do skupiny můžete přidat jako osoba nebo jako facebooková stránka. Lze také přidat anonymní příspěvek. To však závisí na nastavení facebookové skupiny. Pro přidání příspěvku musíte být členem skupiny. Neplatí to pro veřejné skupiny. Do nich mohou přispívat i nečlenové.

Přidání příspěvku z osobního profilu: privátní skupina

Do uzavřené skupiny nemůžete přispívat, dokud se nestanete členem. První krok je tedy požádat o členství ve skupině. Hledejte tedy tlačítko, které se nazývá „Přidat se ke skupině“.

Je možné, že se po stisku tlačítka zobrazí dotazník. Ten je většinou potřeba vyplnit. Moderátoři skupiny podle něj mohou přijímat členy. U českých skupin dotazník slouží jako první filtr pro různé zahraniční spammery, kteří většinou na všechny otázky odpovídají „yes“ a tím se velmi rychle odhalí.

Jakmile je žádost odeslaná, budoucí člen je informován o tom, že se čeká na jeho přijetí. Nové členy mohou schválit buď správci skupiny nebo také existující členové. Závisí to na nastavení skupiny.

Po schválení žádosti můžete ve skupině přispívat. Než tak učiníte, doporučuji prostudovat pravidla a zkusit zavnímat atmosféru ve skupině. Zaměřte se zejména na tyto body:

  • Jaká jsou pravidla skupiny. Co je a není možné ve skupině zveřejnit? Pravidla najdete v části „Další informace“.
  • Pravidla také někdy bývají připnutá v úvodních příspěvcích (záložka „Doporučené“).
  • Můžete je také odvodit od příspěvků jiných členů. Většinou ve skupině není povolena reklama na vaše produkty / služby, pozvánky na webináře zdarma, inzerce MLM, eKnih, newsletterů, affiliate a jiných facebookových skupin.

Jak přidat příspěvek

Příspěvek přidáváte v části „Napište něco“. Ve většině případů se zveřejní okamžitě. Některé skupiny mohou mít nastaveno schvalování příspěvků. Pokud svůj příspěvek po zveřejnění nevidíte, pravděpodobně byl smazaný správcem nebo automatem.

Jak přidat příspěvek, aby ho neviděl váš kamarád / známý / člen rodiny nebo jiný člen skupiny?

Viditelnost příspěvků můžete omezit pomocí nastavení. Nevyplatí se na to ale spoléhat. Některé skupiny umožňují anonymní přispívání a odpovídání v diskusi. Takový příspěvek je vůči členům anonymní. Totožnost připívajícího je ovšem známá správcům a moderátorům skupiny. Skupina navíc musí mít povoleno přidávání anonymních příspěvků.

Nejbezpečnější způsob je, když si vytvoříte nový facebookových profil. Abyste to nepopletli, doporučuji pro tento účel používat zásadně anonymní režim prohlížeče. Pro zvýšení důvěryhodnosti doporučuji použít nějaké realistické jméno. Pro fotografii lze použít službu, která generuje pomocí umělé inteligence skutečně vypadající tváře (existuje i placená verze, například Generated Photos a další).

Některé skupiny nedovolují přidat nebo nepovolují příliš nové profily. Jejich správci také mohou prohlížet, jak moc je profil věruhodný. Můžete se tedy pokusit napodobit skutečného člověka a novému profilu vytvořit historii.

Objeví se můj příspěvek na „zdi“, kterou vidí přátelé / rodina…?

Pokud je dotyčný členem uzavřené skupiny, může se mu váš příspěvek zobrazit. Jinak by se zobrazovat neměl, protože uzavřené skupiny nejsou běžně vidět. Nevyplatí se na to spoléhat. Vždy se chovejte ke všem příspěvkům na sociálních sítích tak, jako kdyby to měli vidět všichni.

ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ